Uživatel nepřihlášen
Vernys's Empire
RSS kanál blogu
Píše: vernys - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Vernys's Empire

Grafické karty, aneb kterou vybrat a jak se věci momentálně mají...

Sobota 8.1.2011 02:52 - Autor: vernys
To se mi líbí

Grafické karty, aneb kterou vybrat a jak se věci momentálně mají...Zdravím všechny přítomné. Dnes se podíváme opět do segmentu grafických karet a to od low-endu přes Mainstream až po High-end. Co se vyplatí kupovat, mainstream či high-end? Jak je to s kvalitou obrazu u NV a AMD? Jak jsou na tom návrháři ( výrobci ) grafických čipů a co nás čeká a zároveň nemine? Pokud vás tyto a jim podobné věci zajímají, pak tedy vesele čtěte dál a užijte si dnešní článek. Tentokrát se to pokusím udělat kratší a srozumitelnější, než nedávno publikovaný megačlánek, který si pravděpodobně polovina z hodnotících ani nepřečetla. Pokud se chcete něco dozvědět o samotných tahounech tohoto trhu ( Nvidia a AMD ) tak vesele zavítejte na můj blog, tam najdete vše co je podstatné. Pokud jste tak udělali už v minulosti, je to jedině dobře a textu s vysokou pravděpodobností i lépe porozumíte. Pokud by nebylo něco jasné, stačí napsat do komentářů a já to doplním. Nevím jak vás, ale mě tento trh zajímá a pokusím se vám následující informace sdělit z pohledu běžného uživatele, žádné bludy, lži atp. Pokusím se to moc neprotahovat a udělat to tak, aby to mělo velikou informační hodnotu a nebylo to moc dlouhé, ale jak už jste možná zvyklí, moje články jsou delší. Myslím, že bych měl plnit to, co jsem slíbil a neprotahovat to, pojďme se tedy podívat na samotné grafické karty a jak to s nimi vypadá do budoucna...

Mainstream

Myslím, že by to chtělo vzít nějak obecně. Nejvíce grafik se prodá v mainstreamu a není tajemstvím, že segment do 249 dolarů tyto společnosti živí. Zároveň jsou tyto grafiky nejlepší volbou co se týče poměru cena/výkon. Pokud si chcete zahrát ve slušných detailech ( v méně náročných titulech i na nejvyšší nastavení ) ve Full HD rozlišení ( 1920x1080 ) a berete ohled na cenu a zároveň chcete to nejvýhodnější, jsou tyto karty určené právě vám. V současnosti zde můžeme najít karty GTX 460, HD 6850 a možná by se sem mohl zařadit i Radeon HD 6870, ale výkonově je o trochu jinde, ikdyž ne o moc. Pokud chcete grafiku do 5.000KČ tak je dnes nejvýhodnější volbou HD 6850, je sice o pár stovek dražší, než GTX 460 ( HD 57xx už dnes nebrat ) ale má o chlup vyšší výkon a lepší provozní vlastnosti, pokud chcete za každou cenu ušetřit, jděte do GTX 460. Obě karty se vyrábějí už i v nereferenčních edicích a drtivá většina se dá sehnat ještě do těch 5.000KČ. Také záleži na jakém rozlišení hrajete a tyto karty bych kupoval pokud máte 22" či 24" větší už ne. Z toho plyne, že pokud si chcete zahrát na vyšším rozlišení jak 1920x1080 a přitom se slušnými detaily musíte sáhnout po výkonnějším kousku křemíku a zároveň budete muset šáhnout hlouběji do kapsy.

Nvidia GTX 460 od Evga
Nvidia GTX 460 od Evga
Radeon HD 6850 ( referenční vzorek přímo od AMD )
Radeon HD 6850 ( referenční vzorek přímo od AMD )

Když už mluvíme o "hratelnosti" tak bych byl rád, abyste do komentářů napsali kolik fps je pro vás dostačujících. Obecně platí to, že hra je hratelná i na 30fps. Záleží především na žánru, těch 30fps je dostačujících pro strategie, dovolím si říci, že tam stačí i fps okolo 20 a hra je "jakž, takž" hratelná. Další hra, která je hratelná na 30fps, tak si myslím, že je to Crysis. Tam těch 30fps je dostačujících a hra se skoro vůbec "nekouše", jen je zpomalená. Další mě napadá Mafia II či série AC, kde je to taky na hranici hratelnosti, ale spíše bych se přikláněl k 35fps. Stejně tak RPG, tam stačí i těch 30. Kde ale nestačí ani 40fps jsou FPS ( nemyslím Frame/per/second, ale žánr first person shooter ) Nevím jak vy, ale já jsem zastáncem toho, že zde musíte mít minimálně 50fps. Optimální hodnota je 60fps, která se považuje za nejvyšší možnou plynulost ( v normálních podmínkách, více současné "normální" 60HZ monitory nezobrazí  ) Tam jde hlavně o přesnost a rychlost reakce, při 40fps by se vám těžko strefoval nepřítel, to mi věřte. Já jsem ale zvyklý na 60fps a když jde nějaká hra pod 60fps a jede třeba i na 55fps, tak mi věřte, že to poznám, vždy mi nějakou chvíli trvá, než si zvyknu. Já osobně mám strašně citlivé oko a musím se přiznat, že za to nejsem rád, znám lidi, kteří nepoznají rozdíl mezi 40 a 60fps, takové lidi opravdu obdivuji. Také záleží na jakém enginu daná hra jede, ostatně jak už jsem říkal, Crysis je hratelné i na 30fps... No, trochu jsme odbočili, takže se vrátíme zpět ke grafikám.

Takže jsme si shrnuli mainstream neboli zlatou střední třídu. O Low-Endu se myslím ani nemusím rozepisovat a zde na ZINGu jsou především hráči a pochybuji, že by někdo z hráčů uvažoval o low-endové grafice. No, myslím si, že se můžeme vrhnout na nejzajímavější segment z hledsika výkonu a to na High-End...

High-End

Pro mě je toto nejzajímavější třída, tedy nečekejte odstavec o 3 řádcích. Ještě než se vrhneme na samotné modely, je nutno si něco objasnit. High-End je u obou "výrobců" vždy a pouze jen JEDEN. V současnosti je to HD 5970 pro AMD ( na trhu je už řada HD6900, ale v této řadě stále není high-endová grafika, která se chystá na přelom leden-únor ) a GTX 580 pro Nvidia. Nižší modely typu HD 6950/70 GTX 570 atd. jsou svým výkonem považovány za high-end, ale říká se jim stále mainstream, ikdyž mnohdy výkonově High-End dohání... AMD už nějaký ten pátek tvoří svůj High-End "složením" svých dvou nejvýkonnějších jader ( těch, která jsou v tu dobu nejvýkonnější, snad byla jedna vyjímka a to u HD5970, kdy se dvoučip skládal z HD5850+5870 na taktech HD5850 ) modely potom nesou označení HD 3870X2, HD 4870X2, HD 5970 a připravuje se HD 6990. Nvidia svůj high-end už tvoří jen jednojádrovým modelem, poslední dvoučip od Nvidia byla GTX 295.

HD 5970 od XFX ( v ČR žádnou kartu od XFX neseženete )
HD 5970 od XFX ( v ČR žádnou kartu od XFX neseženete )
Nvidia GTX 580 od Evga
Nvidia GTX 580 od Evga

A jaké vůbec jsou tyto grafiky? Jejich výkon je vskutku ohromný, výkonnější je sice Radeon, ale pouze o 3%, což je zanedbatelná hodnota. Pokud se bojíte problémů s Multi-Gpu, tak vás můžu ujistit, že žádný Micro-stuttering se dnes nekoná, ale můžete narazit na horší čip, kde MS bude vidět. Taky záleží na jednotlivé hře, pokud MS nezpozorujete u Crysis, tak můžu s 90% jistotou říci, že ho nebudete pozorovat v žádné hře. Radeon je ale o několik tisíc dražší a tak je jasný vítěz GTX 580 ( i kdyby stály stejně, tak bych radši šel do NV, jednak můžete narazit na horší čip a jednak aplikační profily pro CF vycházejí pro jednotlivé hry poněkud později ). Kdo čte moje články nebo se alespoň okem zajímá o IT, tak ví, že Fermi se nepovedlo, čipy měli hrozné provozní vlastnosti a konkurence nabízela výhodnější a zajímavější kousky. Dnes tomu už tak není a GTX 5xx je Fermi taková, jaká měla být před rokem a nyní je zde s plnými specifikacemi. Provozní vlastnosti karty jsou velice dobré a karta je i v zátěži poměrně tichá. Ovšem pokud máte nějakých 15 tisíc nazbyt, tak si počkejte na HD 6990 a měla by přijít i GTX 590. Trochu mě překvapil fakt, když jsem se živě díval na tiskovku Nvidie, tak o grafikách nepadlo ani slovo, ale Jen-Hsun-Huang ( :D ) CEO Nvidie mluvil o ARM procesorech a o mobilní platformě Tegra 2. Windows 8 mají prý být jak na desktop tak na ARM kompatibilní, zní to zajímavě, necháme se překvapit. Já doufám, že se nebude opakovat situace jako před rokem a s příchodem nové generace se dočkáme pořádného konkurenčního boje už od začátku a bude cenová válka, ve výsledku z toho budeme těžit pouze my, zákazníci.

Každopádně teď je ta nejvhodnější doba na koupi grafiky, ale ne High-Endu, to bych si radši počkal na HD 6990 a pak bych se rozhodl. Každopádně pro takto výkonné grafiky vidím využití pouze v ultra vysokém rozlišení nebo ve 3D ( eyefinity či Nvidia Surround, jen škoda, že na surround potřebujete 2 karty ) . Mluvíme tady o rozlišení 5760x1080 a větším. Ale pamatujte, že toto je generace vyráběná stále na 40nm procesu a jde o jakýsi mezistupeň, nových grafik na 28nm se dočkáme na konci příštího roku. Proto, zda-li vlastníte nějakou HD 5800 tak rozhodně neměnit, pouze v případě použití více monitorů. Jsem opravdu zvědav na 28nm grafiky a doufám, že tentokrát se vše vyvede a dočkáme se výkonných grafických karet s dobrými provozními vlastnostmi za příznivou cenu.

Mýty aneb Nvidia je Best a AMD $hit?!

Čím dál tím častěji se setkávám na různých fórech ( ano, setkal jsem se s tím i tady na zingu ) s nepodloženými názory nejspíše zaujatých, nebo špatně informovaných lidí. Jejich názory nejsou ničím podložené a pořád si melou to svoje. Slýchám věci typu: AMD má nestabilní fps, ovladače na dvě věci, nerespektování standardů DX ( tohle mě naprosto dorazilo! ) a podobné bláboly nepodložené žádnými pravdivými fakty. Takže teď si to pěkně vysvětlíme....

Nestabilní FPS - toto je věc výroby, zda-li se čip povede či se něco zkazí a čip bude trpět neduhy, jako je přehřívání, nestabilní fps atp. NENÍ to chyba na straně vývojáře čipu, ale chyba u TSMC ( vyrábí většinu čipů ) na jedné lince se vyrábí čipy s logem AMD a o pár metrů dále čipy s logem Nvidia, pro fandy jedné značek nemyslitelné, ale je to tak.

Nerespektování standardů DX - když jsem tento blábol poprvé uslyšel, málem jsem spadnul ze židle ( nic lepšího mě nenapadá :D ) Když už mluvíme o respektu standardů, tak tma má AMD jasně navrh. Když vyšlo DX 10.1 Nvidia tento STANDARD ignorovala a hlásala, že je to zbytečnost, stejně tak DX11 grafiky přišli skoro až po půl roce po konkurenci! Opakovala se zase ta stejná písnička a NV hlásala, že DX11 zatím uživatelé nepotřebují a že je to zbytečnost. Navíc vávojáři optimalizují hry nejen pro Nvidia, která si tam verbuje PhysX, ale ipro AMD, kdy se optimalizuje cestou standardů. Skoro všechny dosavadní DX11 hry jsou optimalizované pro AMD grafiky. Proč? protože NV v tu dobu žádné DX11 grafiky ani neměla a vývojáři museli mít k dispozici nějaké DX11 čipy, aby tam ten DX11 vůbec byl. AMD jde cestou obecných standardů, zatímco Nvidia si zaplatí za podporu PhysX, 3D vision atd. No, opravdu jsem se pobavil a doufám, že si dotyční informace dohledají...

Ovladače - Nvidia má ovladače na lepší úrovni, ale že by to bylo výrazné mínus karet? To se mi moc nezdá, ale je pravda, že konkurence je má vyspělejší a pokročilejší. Mě šlapou ovladače v pohodě, takže si nemám na co stěžovat, ale je pravda, že na některých kartách je problém s ovladači a občas to chce najít tu správnou verzi. Ale určité mínus to je, taky záleží na tom, na jaký kus narazíte.

Kauza s ošizováním AF, za účelem zvýšení výkonu - Tato zpráva se objevila teprve nedávno ( tak 2 měsíce ), jde o to, že NV obvinila AMD z toho, že šidí AF za účelem zvýšení výkonu, AMD se ohradilo, že nic takového nepraktikuje. Na mnoha IT magazínech ( jak českých tak zahraničních ) to testovali a téměř všude dospěli ke stejnému názoru. AF je ošizeno, ale jde to vidět jen někde a je to vidět jen v některých hrách na určitých místech, prři běžném hraní si toho nejste schopni všimnout, možná byste si toho mohli všimnout v případě, že byste před sebou měli dva obrázky a museli byste vědět kam se dívat. Zdá se, že nějaké ošizení tam je, ale je téměř nepozorovatelné. Jinak v ovladačích si můžete nastavit buď výkon nebo kvalitu, předpokládám tedy, že to testovali s nejvyšší možnou kvalitou...

To jsou asi ty nejčastější argumenty vůči AMD. Nesmysly typu AMD smrdí, má hnusné logo atd. tak tyto nesmysly vyplozují skuteční NVIDIOTI. Měl jsem tu čest se setkat s vlajkonoši obou stájí a řeknu vám, že je toho plnej internet a mělo by se to ihned BANovat. Akorát blbnou hlavu potencionálním zákazníkům svými nepodloženými argumenty a polopravdami. Klidně bych teď mohl z fleku takhle veřejně říci jména, ale to by bylo poněkud ubohé a kdo chodí na EHW či PCT, tak už určitě ví minimálně o jednom fanATIkovi, který si snad nikdy nedá pokoj a i po několika BANech všudemožně pokračuje dál v šíření lží. Multiaccounty jsou samozřejmostí a má jich skutečně dost. Na jednom nejmenovaném webu mu dokonce na 2 roky dali ban na účet a zakázali mu přispívat do diskuzí a ještě dnes nemůže využívat všeho, čeho ostatní uřivatelé. Ale dost o Subjektivitě, jak to vůbec dnes vypadá na poli grafických karet?

Jak se věci vůbec mají?

Aktuálně má AMD nad Nvidia nepatrnou převahu a to Nvidia moc dobře ví, proto se taky snaží uspět i někde jinde, než na poli grafických karet. Mohli si dovolit zkazit řadu, ale přesto mají celkově více prodaných GPU, než konkurenční AMD, viz. odkaz: http://store.steampowered.com/hwsurvey

Ovšem na poli DX11 grafik vítězí jednoznačně AMD a 90% grafických karet na světe nesou logo AMD ( Ati ). Když minulý rok na podzim došlo k zrušení 32nm výroby, byl to pro Nvidii průšvih ( pro AMD ne, řada HD5000 byla už od počátku plánovaná na 40nm, kdyby 32 výroba nebyla zrušena, Nvidia by měla ohromný náskok oproti AMD, naneštěstí se nové karty nepovedly a pokud jste si v tu dobu chtěli koupit novou kartu, tak kupovat GTX4xx byla vyloženě hloupost a ceny čipů byli poněkud nadsazené ). konkurenční boj tady byl, je a bude, zvlášť když jde o tučné sumy, bude to jen a jen horší, no je to dobře, protože zákazníci z toho budou těžit ( díky cenové válce ). Nvidia se naštěstí vzchopila a vyladila Fermi tak, aby mohlo fungovat tak jak mělo hned ze začátku, bohužel pozdě. Ati Radeon HD 5970 si udržel titul nejvýkonnější grafické karty na trhu a už brzy ho nahradí HD 6990 či jest-li vyjde ( doufejme, že ano ) GTX 590. ( 595? ) Po dlouhé nadvládě Nvidie, kdy firma Ati byla jen malým soupeřem a zároveň malou konkurencí se stalo něco neočekávaného a tonoucím se stala samotná Nvidia, naštěstí je to vše za námi a můžeme se těšit na zbrusunovou 28nm architekturu o které se bohužel zatím nic neví, jen že bude na 28nm. Ten výkonový skok bude logicky mnohonásobně větší. Ale ještě předtím jsem opravdu zvědav jak dopadne Radeon HD 6990 a GTX 590- na CES 2011 dnes Evga představila duální GTX 5xx!!!

Evga GTX 590
Evga GTX 590
Jak vidíte, karta má 2x 8pin, což značí spotřebu nad 300W :(
Jak vidíte, karta má 2x 8pin, což značí spotřebu nad 300W :(

Bude to tedy ještě zajímavý boj a zároveň je to důkaz, že na tomto poli se nikdy nespí a vždy se musí razantně jednat. Konkurence je opravdu veliká a rivalita je zde na pravém místě. Takhle bych to mohl protahovat ještě několik hodin, ale slíbil jsem, že to bude "kratší" a stručné. Takže já vám děkuji za pozornost a těším se na vaše komentáře, příští článek bude nejspíše o PhysX nebo zkusím zrecenzovat nějakou hru, každopádně se i v budoucnu máte na co těšit, tak zůstaňte naladeni.

DX11, sami uvidíte, že rozdíly nejsou až zase tak markantní, DX11 je i pro současnou generaci grafik hodně náročný a nějaký ten rok tu s námi ještě bude...

Dodatek: Ještě sem přidávám fotku mého PC, pokud máte nějaké podobné foto, neváhejte a pochlubte se zde: http://www.zing.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=316&p=4629#p4629

Někdy si musím uspořádat trochu ty kabely :D
Někdy si musím uspořádat trochu ty kabely :D
Toto je GPU, jsem na ní pyšný :D
Toto je GPU, jsem na ní pyšný :D

Tisk
Hodnocení:
( 7.9 / 39 hlasů ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Grafické karty, aneb kterou vybrat a jak se věci momentálně mají...
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
metrix    mám rozlišení jen 1600x900 je to dobrý nebo ne já mam win7metrixmetrix4413    23.1.2011 10:01 metrix

mám rozlišení jen 1600x900 je to dobrý nebo ne já mam win7

vernys    @metrix to by sis moc nepolepšil, když už tak GTX560, nebo lépe počkat na novou generaci. Jinak rozlišení zjistíš tak, že na ploše klikneš na pravé tlačítko a dáš rozlišení obrazovky ( WIN7 ) v XP je to myslím pod vlastnostmi, tj. pravé tlačítko=vlastnosti a tam to někde najdeš...vernysvernys1495    22.1.2011 17:56 vernys

@metrix to by sis moc nepolepšil, když už tak GTX560, nebo lépe počkat na novou generaci. Jinak rozlišení zjistíš tak, že na ploše klikneš na pravé tlačítko a dáš rozlišení obrazovky ( WIN7 ) v XP je to myslím pod vlastnostmi, tj. pravé tlačítko=vlastnosti a tam to někde najdeš...

metrix    No hodně velké rozlišení ale nevím kolik ale časem budu kupovat novou grafiskou kartu a to asi Nvidia Geforce 460GTXmetrixmetrix4413    22.1.2011 08:32 metrix

No hodně velké rozlišení ale nevím kolik ale časem budu kupovat novou grafiskou kartu a to asi Nvidia Geforce 460GTX

vernys    @ lepší je říci, zda-li to nese dobrý čip či je to dobrý čip :) V podstatě tvoje grafická karta je čip ( to hlavní ) a na tom čipu je nasazen chladič. Tvá grafická karta není špatná, ale na nějaké větší hraní to opravdu není, také záleži jaké používáš rozlišení... :-)vernysvernys1495    19.1.2011 02:04 vernys

@ lepší je říci, zda-li to nese dobrý čip či je to dobrý čip :) V podstatě tvoje grafická karta je čip ( to hlavní ) a na tom čipu je nasazen chladič. Tvá grafická karta není špatná, ale na nějaké větší hraní to opravdu není, také záleži jaké používáš rozlišení... :-)

metrix    No jo no já mam grafickou kartu nvidia geforce 450gts a le nevím jestli to má dobrý čip :-)metrixmetrix4413    18.1.2011 17:01 metrix

No jo no já mam grafickou kartu nvidia geforce 450gts a le nevím jestli to má dobrý čip :-)

vernys    Já používám 10. 11, ale obecně má hodně lidí dobré zkušenosti s 10. 4 a teď s těmi 10. 12 je taky většina lidí nadmíru spokojená. . I mně někdy nefungujou ovlaače tak jak mají, tak prostě musím najít jiné no, AMD by mělo v tomto ohledu zabrat. Být tebou, s HD5770 bych vydržel a pak koupil něco na 28nm...vernysvernys1495    14.1.2011 12:53 vernys

Já používám 10. 11, ale obecně má hodně lidí dobré zkušenosti s 10. 4 a teď s těmi 10. 12 je taky většina lidí nadmíru spokojená. . I mně někdy nefungujou ovlaače tak jak mají, tak prostě musím najít jiné no, AMD by mělo v tomto ohledu zabrat. Být tebou, s HD5770 bych vydržel a pak koupil něco na 28nm...

Raccon    vernys: Zkusím najít nějaké jiné, ted mám ty nejnovější originální. Ani nevím, jak je to poslední dobou s aleternativníma ovladačema, jsem je naposled zkoušel.... no ani nevím, už je to dlouho. Mě ta nVidia láká, kdyby někdo koupil tu mojí 5770 Hawk tak bych jí hned vyzkoušel.Racconraccon2993    14.1.2011 08:09 Raccon

vernys: Zkusím najít nějaké jiné, ted mám ty nejnovější originální. Ani nevím, jak je to poslední dobou s aleternativníma ovladačema, jsem je naposled zkoušel.... no ani nevím, už je to dlouho. Mě ta nVidia láká, kdyby někdo koupil tu mojí 5770 Hawk tak bych jí hned vyzkoušel.

vernys    tjn, já teď momentálně v 90% her nemám fps pod 60, takže kdybys mi pustil video na 50fps a na 60fps, bez sebemenších pochyb bych to určil hned a správně které je které :-) Určitě taky záleží na citlivosti oka a saozřejmně jde také o zvyk. Co se týče kolísání fps, neviděl bych to jako problém ATIny, možná bych zkusil jiné ovladače nestabilní fps tě může potkat i s Nvidíí, každopádně moje příští grafika bude Nvidia, ať můžu porovnat jak se to za tu dobu změnilo ( měl jsem 7800gt )vernysvernys1495    12.1.2011 14:52 vernys

tjn, já teď momentálně v 90% her nemám fps pod 60, takže kdybys mi pustil video na 50fps a na 60fps, bez sebemenších pochyb bych to určil hned a správně které je které :-) Určitě taky záleží na citlivosti oka a saozřejmně jde také o zvyk. Co se týče kolísání fps, neviděl bych to jako problém ATIny, možná bych zkusil jiné ovladače nestabilní fps tě může potkat i s Nvidíí, každopádně moje příští grafika bude Nvidia, ať můžu porovnat jak se to za tu dobu změnilo ( měl jsem 7800gt )

Raccon    Kllrt: Taky znám takový lidi :) Jede mi to v pohodě, a pak k nim člověk přijde a skoro se na to nedá koukat. Ale já jsem byl taky docela zvyklej na nízký FPS, ono taky v některé hře staří málo FPS a v jiné nestačí skoro ani hodně :) Víc mi vadí kolísání FPS, které pozoruji u některých her n até své ATi.Racconraccon2993    12.1.2011 11:27 Raccon

Kllrt: Taky znám takový lidi :) Jede mi to v pohodě, a pak k nim člověk přijde a skoro se na to nedá koukat. Ale já jsem byl taky docela zvyklej na nízký FPS, ono taky v některé hře staří málo FPS a v jiné nestačí skoro ani hodně :) Víc mi vadí kolísání FPS, které pozoruji u některých her n até své ATi.

Rox Cox    Kllrt: To už je teda extrém, na 30 - 60fps mi to šlo i na Intel GMA 82855g. :-DRox Coxrox-cox3207    9.1.2011 20:29 Rox Cox

Kllrt: To už je teda extrém, na 30 - 60fps mi to šlo i na Intel GMA 82855g. :-D

Kllrt    A to fakt. Hra pod 30 FPS přestává být plynulá, i když už pro mě tak pod 45 se obraz trhá a už je to poznat. Fakt nevím jak kdo je zvyklý. Třeba jeden můj kámoš má komp na kterym se mu seká snad všecko a on je na to zvyklej a hrát CoD: UO při 13FPS je pro něj OK :DKllrtkllrt712    9.1.2011 20:19 Kllrt

A to fakt. Hra pod 30 FPS přestává být plynulá, i když už pro mě tak pod 45 se obraz trhá a už je to poznat. Fakt nevím jak kdo je zvyklý. Třeba jeden můj kámoš má komp na kterym se mu seká snad všecko a on je na to zvyklej a hrát CoD: UO při 13FPS je pro něj OK :D

RockMax    Jde to poznat a o hodněRockMaxrockmax725    8.1.2011 15:26 RockMax

Jde to poznat a o hodně

vernys    @CiCu no, hrál jsi někdy hru na 30fps a na 60fps? Asi ne, protože bys tohle netvrdil...vernysvernys1495    8.1.2011 15:18 vernys

@CiCu no, hrál jsi někdy hru na 30fps a na 60fps? Asi ne, protože bys tohle netvrdil...

CiCu (Pro hodnocení musíte být přihlášen  Bodejd by poznali rozdíl, když lidské oko rozpozná maximálně 30 fps ! ! !CiCucicu2395    8.1.2011 15:13 CiCu

Bodejd by poznali rozdíl, když lidské oko rozpozná maximálně 30 fps ! ! !

RockMax    No. . uvidíme 8-)RockMaxrockmax725    8.1.2011 14:48 RockMax

No. . uvidíme 8-)

vernys    Mainstream je střední třída, HD 6850/70 jsou nástupci HD 5700. A jak Nvidia tak AMD podporují DX11, jen Nvidia to měl a s půlročním zpožděním, takže můžeš mít jen jedno PC aby sis užil DX11 i PhysX, ale PhysX je jen takové pozlátko. Co se týče 28nm čipů, tak se v podstatě nic neví a můžeme jen spekulovat. Jisté je jen, že to bude na 28nm a nesjpíš AMD neupustí od svého pojmenovávání a nová generace se bude jmenovat HD 7xxx.vernysvernys1495    8.1.2011 14:09 vernys

Mainstream je střední třída, HD 6850/70 jsou nástupci HD 5700. A jak Nvidia tak AMD podporují DX11, jen Nvidia to měl a s půlročním zpožděním, takže můžeš mít jen jedno PC aby sis užil DX11 i PhysX, ale PhysX je jen takové pozlátko. Co se týče 28nm čipů, tak se v podstatě nic neví a můžeme jen spekulovat. Jisté je jen, že to bude na 28nm a nesjpíš AMD neupustí od svého pojmenovávání a nová generace se bude jmenovat HD 7xxx.

Fildus    Super článek.Fildusfildus2600    8.1.2011 12:08 Fildus

Super článek.

RockMax    No tak co ti na to napsat :) Zprvu bych dodal jakto , že mainstreemové grafiky jsou AMD 6850. Neměly by to být grafiky 5000? A to , že nvidia podporuje physx a AMD (ati) dx11 je trošku :D Vím že to tak je ale proč? zřejmně aby jsi měl dva počítače aby sis chtěl hru vyzkoušet v physx a dx11 :D. Pro mě je zatím dobrá AMD a sám vlastním 5770 HD a jsem sní víceméně spokojen. Když už jsi zmíňil ten 28nm čip tak jsem myslel , že o tom napíšeš víc škoda :-) . Článek se ti povedl a tak jak ty hodnotíš moje videa já ohodnotím tvůj článek , takže ta 10/10 :)RockMaxrockmax725    8.1.2011 10:23 RockMax

No tak co ti na to napsat :) Zprvu bych dodal jakto , že mainstreemové grafiky jsou AMD 6850. Neměly by to být grafiky 5000? A to , že nvidia podporuje physx a AMD (ati) dx11 je trošku :D Vím že to tak je ale proč? zřejmně aby jsi měl dva počítače aby sis chtěl hru vyzkoušet v physx a dx11 :D. Pro mě je zatím dobrá AMD a sám vlastním 5770 HD a jsem sní víceméně spokojen. Když už jsi zmíňil ten 28nm čip tak jsem myslel , že o tom napíšeš víc škoda :-) . Článek se ti povedl a tak jak ty hodnotíš moje videa já ohodnotím tvůj článek , takže ta 10/10 :)