Uživatel nepřihlášen
Vernys's Empire
RSS kanál blogu
Píše: vernys - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Vernys's Empire

Jaký herní hlodavec je ten pravý?

Sobota 12.2.2011 00:02 - Autor: vernys
To se mi líbí

Jaký herní hlodavec je ten pravý?Pokud si říkáte hráč, s velikou pravděpodobností vlastníte i herní myš. Pokud ne, měli byste tak učinit a v dnešním článku se vám pokusíme pomoci s výběrem. Podíváme se na ty nejzajímavější kousky ve všech cenových relacích. Čeká vás i srovnání jednotlivých modelů a můžete se těšit na krále poměru cena/výkon. Pokusím se zahrnout co největší počet „hlodavců“ a to od mainstreamových modelů až po ultimátní high-endové trhače asfaltu.

Na trhu objevíte 2 typy myší, optické a laserové.

Laserová myš
Laserová myš
Optická myš
Optická myš

Optické

Optické myši jsou určeny spíše do kanceláří pro nenáročné uživatele. Využívají LED, jako zdroj světla, které je snímáno fotodiodami nebo dokonalejším optickým snímačem. První optické myši využívaly pro snímání pohybu speciálně potištěný podklad (podložku pod myš).

Moderní optické myši periodicky snímají obraz podkladu osvětlený pomocí LED nebo laserové diody a vyhodnocují posuv obrazu vůči předchozímu snímku. Optická myš pracuje spolehlivě na povrchu, kde je možné snadno rozpoznat pohyb podkladu. Z tohoto důvodu je nevhodným podkladem sklo, zrcadlo nebo jiný povrch, který způsobuje vznik falešných odrazů. Kvalitnější myši zpracovávají za sekundu více snímků, aby byl pohyb myši přesnější a správně reagoval i na rychlé a prudké pohyby. I přes tvrzení, že optická myš může poškodit zrak člověka, se ničeho nemusíte obávat, toto zařízení má tak malý výkon, že je nemožné jakýmkoliv způsobem přivodit újmu na zdraví. Některé herní myši (menšina) mají stále optický laser, tyto myši nemusí být vyloženě špatné, ale pokud si chcete opravdu pořádně zahrát s vysoce kvalitní myší, jiná možnost, než vzít laserovou vám nezbude.

Laserové

Rozdíl mezi optickou myší, využívající odrazu od osvětleného povrchu LED diodou a tou laserovou, je v přesnosti a intenzitě infračerveného laseru a ve vyšším rozlišení senzoru. Laserové myši mají také výkonnější mikroprocesor. Pouhým pohledem je pak laser na rozdíl od optiky neviditelný. Paprsek vyzařuje přes lesklý prstenec, který zaznamenává odraz laseru.

Kromě přesnosti spočívá, přednost laserové myši v možnosti snímat povrch na lesklých a jiných nevhodných površích pro myši optické. Výjimkou je pouze čiré sklo a zrcadlo, i když i na těchto materiálech umí některé nejmodernější herní laserové myši pracovat.

Špičkové laserové myši využívají snímač až o rozlišení 8000 DPI. Citlivost lze navíc u některých typů přepínat přímo na myši.

Mainstream, aneb zlatá střední cesta…

Tento segment bude především zajímat hráče, kteří chtějí kvalitní herní myš za dobrou cenu. Zařadím sem myši do ceny 2.000 Kč a bude se jednat převážně o myši vyhovující poměru cena/výkon. Ovšem ještě, než se vrhneme na myši, bylo by dobré si ujasnit co koupit za podložku, protože na tom taky záleží a pokud koupíte nevyhovující podložku, sebelepší myš to nezachrání. Pro myši v tomto segmentu jsou nejlepší klasické látkové podložky, sklo či plastové svítící podložky se nejeví jako dobrý nákup a to jak cenově, tak užitkově. Po skle vám totiž bude klouzat jen minimum z toho, co dneska lze zakoupit a jde čistě o high-endové modely, a když to zvládnou, stejně to není to pravé ořechové. Takže určitě doporučuji zůstat u klasiky a sáhnout po látkové.

Roccat Kone+

Kone+ je vybavena 6000 dpi Pro-Aim laserovým senzorem, který společně s hodnotami rozlišení 10,5 milionu pixelů a odezvou 1000Hz nabízí maximální přesnost. Vysokou přesnost si navíc zachovává i při přetížení až 30G s rychlostí až 200ips (5,08 m / s). Zajímavou vychytávkou je integrovaný systém (TDCU), ten upravuje senzor tak, aby jeho parametry byly co nejoptimálnější pro typ použité podložky.

Myš je řízena procesorem TurboCore s frekvencí 72MHz a uživatel má k dispozici 576kB vnitřní paměti pro ukládání profilů a maker, která může spravovat pomocí Makro manageru. Speciální tlačítko EasyShift+ Vám umožní ke  každému z programovatelných tlačítek a 4D kolečku přiřadit druhou funkci, čímž zdvojnásobíte počet rychle přístupných povelů.


Zároveň nemůžu opomenout možnost vyndat/zandat jednotlivá 5 gramová závaží, čímž docílíte vyhovující hmotností vašeho luxusního hlodavce.

Myška má po stranách LED diody do tvaru spirály, které společně s logem svítí barvou, kterou si sami zvolíte (softwarově).

Cena: 1.800Kč

A4Tech XL-750 BH

Tato nejen designově pěkně navrhnutá myš, se jeví jako nejlepší koupě pro skupinu zákazníků, kteří chtějí kvalitu za dobrou cenu. Hlodavec má velmi dobré vlastnosti, mezi které patří hlavně rychlost. Rychlost reakce je, až 3ms s odezvou 16 ms, můžete tak reagovat mnohem rychleji, než vaši protihráči.

Myš má speciální tlačítko na přepínání DPI (DPI Button) s LED barevnou indikací. Její citlivost (DPI) se dá nastavit v rozmezí od 100 – 3600 dpi, každý režim je barevně odlišen. Navíc je myš navržená s extrémně rychlým přenosovým časem až 1ms s maximální rychlostí USB (max 1000Hz/sec), což je 8x rychlejší než běžné kousky.

Myš má paměť 64K na uložení Vašich oblíbených maker. Tento hlodavec disponuje X-fire tlačítkem, které aktivuje jakýsi trojklik, toto se hodí zejména v FPS hrách, kdy stačí pouze jednou zmáčknout a v tu ránu se z vaší pistole vystřelí rovnou 3x.


Cena: 500 Kč

Jedná se o velice zajímavého hlodavce a horkého kandidáta na vítěze poměru cena/výkon. Nuže pojďme se podívat na třetí a zároveň poslední model v této kategorii.

Logitech G500

 

Model G500 je drátovou herní myší, která nabízí rozlišení snímacího prvku až 5700 dpi s možností změny rozlišení v rozsahu 200 až 5700dpi. Díky laserovému senzoru je schopna snímat povrch pod sebou s rozlišením až 12 megapixelů za vteřinu a dokáže plynule rozpoznat pohyb o rychlosti až 4,19 m/s, případně zrychlení až 30 G.

Nízká hmotnost, jíž myš disponuje, některým uživatelům nemusí vyhovovat, proto myš umožňuje změnu hmotnosti, resp. její zvýšení až o 27 gramů. V podstatě to funguje na stejném principu jako u Roccat Kone+. Navíc tady máme tlačítko na změnu citlivosti, tedy si můžeme optimální citlivost nastavit přímo ve hře, velice rychle a pohodlně.


Myš samotná vypadá velmi pěkně, až futuristicky, vychází z pozměněného designu předchozích modelů. Unikátním ovládacím prvkem je u této myši speciální duální skrolovací kolečko, které v jednom režimu umožňuje click-to-click režim vhodný k herním účelům, např. pro změnu zbraně a ve druhém extra rychlé plynulé skrolování užitečné při prohlížení internetových stránek. Veškerá tlačítka lze samozřejmě plně programovat a uzpůsobit si je tak k obrazu svému nepředstavuje žádný větší problém.

Cena: 1400 Kč

Razer Lachesis Refresh

Značka Razer patří k absolutní špičce herních periférií. Letos nám nadělila nový model Razer Lachesis Refresh, jde o vylepšený model původního Razer Lachesis s překvapivě příjemnou cenou. Myš má laserový snímač s rozlišení 5600dpi, spolu se špičkovým senzorem se na precizním pohybu myší podílí i rychlost snímání až 1000Hz a s ní spojená odezva 1ms. Snímač navíc zvládá zrychlení až 50G (200 palců za sekundu).


Najdeme zde i 9 plně programovatelných tlačítek rozmístěných ergonomicky na celém povrchy hlodavce.

Jinak nenechte se zmást, pokud někde uvidíte myš s rozlišením 6000 DPI za 600 Kč a vedle Razer za 2000 Kč s rozlišením 5600 DPI, jakou byste vzali? Ona ta myš může mít sice 6000 DPI, ale záleží taky na jiných aspektech a kdoví, zdali ta myš to dané rozlišení opravdu má. Já osobně bych si tuto myš koupil a to i s ohledem na cenu, protože nato, kolik toho nabízí je cena vcelku přiměřená.

Cena: 1700 Kč

Samozřejmě je na trhu plno dalších zajímavých hlodavců, ale tito se mi zdáli jako nejzajímavější, cenově na tom nejsou pro nás zákazníky nejlépe (vyjma A4tech), za to jsou velice kvalitní. Avšak pokud, bych měl jmenovat krále poměru cena/výkon, byla by to jednoznačně A4Tech XL-750BH. Ne, že by ostatní modely nebyly zajímavé, to v žádném případě, ale za tu cenu se to jednoduše nevyplatí a XL-750BH je kvalitní hlodavec za super cenu, i když není tak přesný a ani ta ergonomie není nejlepší. Přesto je to jasný vítěz, a pokud při koupi nové myši výrazněji hledíte na cenu, není lepší volby. Pokud, ale patříte do druhé skupiny, nehledí na cenu a chcete ten největší luxus, tak vaše chvíle nastává právě teď. Společně se podíváme na ty nejluxusnější trhače asfaltu, které dnes lze zakoupit!

High-End

 

V tomto segmentu přežijí jen ti nejlepší z nejlepších, o tom žádná. Spadají sem jen a pouze ty nejluxusnější, nejpřesnější a nejrychlejší modely ze všech.

Razer Mamba - trhač nadruhou

 

Začneme trochu neobvykle s tím nejlepším, co na trhu můžete najít. Dámy a pánové, přichází Razer Mamba. Mamba je naprosto ultimátní záležitost. Mimo jiné, je tato myš ztělesněním maximálního luxusu a designu.

Mimo svého naprosto unikátního hybridního provedení (bezdrátový a drátový režim), nabízí naprosto nejlepší vlastnosti (senzor 5600 DPI, odezva 1 ms, nabíjecí dok, výborná ergonomie…), které jsou vhodné pro skutečné profesionální hráče. Pokud zvolíte i adekvátní podložku, myška vám bude klouzat jak po másle a troufnu si říct, že v FPS hrách budete mít určitě větší skill, než s myší za 300 Kč z hypermarketu.


Myš působí velice luxusním dojmem a design je velice pěkný, neměl jsem možnost tento skvost vyzkoušet, ale podle reakcí na internetu to musí být opravdová pohádka! Ovšem, za luxus se platí a vy zaplatíte 2.800KČ. Co více říct, pokud nemáte hluboko do kapsy, pak honem pro ni!

Alienware TactX Mouse

Alienware je společnost, která dělá ty nejluxusnější sestavy na světě, ve většině případů je navíc dělá na zakázku. Produkty od této společnosti jsou velice unikátní a rozhodně nejsou nejlevnější. Mimo PC sestavy můžete mít od Alienware také notebooky, ale nedávno se pustili i do herních periférií. Jejich nový hlodavec Alienware TactX Mouse je opravdu zajímavým kouskem, který by žádný hráč neměl přehlédnout už jen kvůli tomu, že tato myš je z dílen této velice exkluzivní společnosti.

Vzhled této myši je opravdu zajímavý, nabízí ergonomický tvar, který se přizpůsobí jakékoli velikosti ruky, ať mužské či ženské a disponuje světelnými senzory, díky kterým můžete měnit široké spektrum asi dvaceti barev.


Rozlišení snímače je 5000 DPI. Myš má pět uživatelských profilů a 9 speciálních tlačítek. Vzhledově je velice podobná hlodavci G9x od Logitechu a je zároveň jejím přímým konkurentem. Ovšem Alienware se jeví jako lepší volba, díky její nepatrně větší přesnosti, luxusnějšímu vzhledu a pohodlí, které nabízí. Většině uživatelů tato myš sedne lépe, než zmiňovaný Logitech G9x. Ovšem i tady platí drobet vyšší sumička.

Cena: 2200 Kč

Logitech G700

Máme tu třetího a zároveň posledního hlodavce nejvyššího segmentu. Tato myš se vlastnostmi velice podobá Mambě a je jejím hlavním konkurentem. Co mají obě myši společné, je to, že jsou schopny se vmžiku přeměnit z drátových na bezdrátové a naopak, překvapivě tento systém „přeměny“ má dokonalejší myš od firmy Logitech.

Logitech má navíc i více tlačítek, ovšem Mamba je pohodlnější, tlačítka jsou udělaná z kvalitnějšího materiálu, jsou hebčí a většině lidí padne Mamba lépe do ruky. Bohužel hlodavec od Logitechu postrádá i tu skvělou přesnost, kterou Mamba značně převyšuje naprosto všechny konkurenty.


Logitech G700 má laserový senzor (12mpx), rozlišení 5700DPI, akceleraci 30G a maximální rychlost 4,19m/s, odezvu 1ms. Jak sami vidíte, tato myš má skoro na chlup stejné specifikace jako Mamba a přitom se Mamba jeví jako o něco přesnější a pohodlnější myš (to jest dáno tvarem a použitým materiálem).

Cena: 2300 Kč

Závěr

Na trhu s hlodavci je toho opravdu spousta, my jsme se dnes společně podívali na ty nejzajímavější kousky, které jsou dnes k dostání. Pokud jste opravdový hráč a hrajete především FPS nebo RPG, herní myš určitě oceníte. Zvlášť potom hráči RPG ocení několik programovatelných tlačítek (dražší modely). Ovšem, nic není zadarmo a za kvalitu se platí.

Pokud jste občasný hráč, či máte hluboko do kapsy, nebo prostě drahým myškám nevěříte, pak je pro vás ideální král poměru cena/výkon, A4Tech XL750BH. Za tu cenu toho nabízí opravdu mnoho a vězte, že neprohloupíte, pokud půjdete právě do této alternativy.

Pokud máte rádi luxus, tu největší kvalitu a nemáte hluboko do kapsy, pak není lepší myši, než Razer Mamba. Je to hlodavec, dělaný s láskou a s respektem k hráčům, je to myš pro opravdové hráče, řekl bych spíše hardcore hráče. Lepší na trhu jednoduše nenajdete, a pokud uvažujete o koupi, určitě neprohloupíte...

Tisk
Hodnocení:
( 8.9 / 39 hlasů ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Jaký herní hlodavec je ten pravý?
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Rox Cox    Velmi pěkný článek, 10/10. Já mam CM Storm Sentiel Advance a myslím, že je to velmi povedená krysa. Do tvého článku by se určitě hodila. : -PRox Coxrox-cox3207    2.4.2011 21:33 Rox Cox

Velmi pěkný článek, 10/10. Já mam CM Storm Sentiel Advance a myslím, že je to velmi povedená krysa. Do tvého článku by se určitě hodila. : -P

Fatal.Error=XP    Opravdu dobrý článek. ten jsem potřeboval na rozhodnutí. Nejspíš šáhnu po Razer Lachesis Refresh, fakt pěkný kousek :-)Fatal.Error=XPfatalerrorxp5036    2.4.2011 15:29 Fatal.Error=XP

Opravdu dobrý článek. ten jsem potřeboval na rozhodnutí. Nejspíš šáhnu po Razer Lachesis Refresh, fakt pěkný kousek :-)

Bela    Ak sa chytí zlá séria, tak to dopadne podobne. Ja som myš Kone reklamoval už 2x a aj tejto začína blbnúť mechanizmus pravého tlačítka. Zrejme sa s poslednou sériou pred Kone+ niečo dialo ... Vo všeobecnosti sú profi myšky kazovejšie ako kancelárske. Každá značka má ako svojich zástancov, tak aj odporcov a na špecializovaných fórach to vidno. Jednoducho pred výberom novej myšky je to celkom zábava čítať. Ale keď mi tá Kone super sadla do ruky ;-)Belabela2855    21.2.2011 00:04 Bela

Ak sa chytí zlá séria, tak to dopadne podobne. Ja som myš Kone reklamoval už 2x a aj tejto začína blbnúť mechanizmus pravého tlačítka. Zrejme sa s poslednou sériou pred Kone+ niečo dialo ... Vo všeobecnosti sú profi myšky kazovejšie ako kancelárske. Každá značka má ako svojich zástancov, tak aj odporcov a na špecializovaných fórach to vidno. Jednoducho pred výberom novej myšky je to celkom zábava čítať. Ale keď mi tá Kone super sadla do ruky ;-)

vernys    Páni, to slyším prvně, nejspíš si měl velkou smůlu. já osobně s Razerem nemám zkušenosti, ale podle poznatků ostatních se všechny jejich myši zdají být perfektní....vernysvernys1495    16.2.2011 14:52 vernys

Páni, to slyším prvně, nejspíš si měl velkou smůlu. já osobně s Razerem nemám zkušenosti, ale podle poznatků ostatních se všechny jejich myši zdají být perfektní....

Pro-Sek (Pro hodnocení musíte být přihlášen  Vyřadil jsem dvě Lachesis, a už podruhé reklamuji klávesnici Razer Lycosa. Nyní hraji s klávesnicí A4Tech za 140 korun. Místo Lachesise jsem koupil Death Addera s optickým senzorem. Zatím jsem spokojený. Nicméně nyní budu v případě dalších nákupů u Razeru velmi opatrný.Pro-Sekpro-sek5028    16.2.2011 11:09 Pro-Sek

Vyřadil jsem dvě Lachesis, a už podruhé reklamuji klávesnici Razer Lycosa. Nyní hraji s klávesnicí A4Tech za 140 korun. Místo Lachesise jsem koupil Death Addera s optickým senzorem. Zatím jsem spokojený. Nicméně nyní budu v případě dalších nákupů u Razeru velmi opatrný.

Bela    Ako FPS-kár si dovolím tvrdiť, že Roccat Kone je porovnateľná s Razerom. Mám doma obe značky a netuším, v čom by mala byť horšia. Špičkové značky sú porovnateľné, podstatné pri výbere je, ako sadnú do ruky. E-Suba používa SteelSeries a nezdá sa, že by boli znevýhodnení. Ale inak perfektný článok, nad 10 som ani chvíľu neváhal ;-)Belabela2855    14.2.2011 12:28 Bela

Ako FPS-kár si dovolím tvrdiť, že Roccat Kone je porovnateľná s Razerom. Mám doma obe značky a netuším, v čom by mala byť horšia. Špičkové značky sú porovnateľné, podstatné pri výbere je, ako sadnú do ruky. E-Suba používa SteelSeries a nezdá sa, že by boli znevýhodnení. Ale inak perfektný článok, nad 10 som ani chvíľu neváhal ;-)

vernys    Ano, Razer je absolutní špička co se týče herních periférií. Jinak díky vám za pochvalu :-)vernysvernys1495    12.2.2011 22:29 vernys

Ano, Razer je absolutní špička co se týče herních periférií. Jinak díky vám za pochvalu :-)

Playman    Razer 4ever, co říci, snad jen: není lepší volba, fakt doporučuju.Playmanplayman62    12.2.2011 21:33 Playman

Razer 4ever, co říci, snad jen: není lepší volba, fakt doporučuju.

Smejdcz    Pěkný článek, jen bych Vás chtěl upozornit na myš Roccat Kone. Sice nemám tu "plus", ale stou myší jsem si pěkně naběhl. Nedoporučují, za tu cenu koupíte kvalitnější myši. Podle mých a zkušeností kamarádů z klanu doporučuji všem hráčům Razer Lachesis Refresh. Je to asi nejlepší myška na trhu.Smejdczsmejdcz2368    12.2.2011 09:59 Smejdcz

Pěkný článek, jen bych Vás chtěl upozornit na myš Roccat Kone. Sice nemám tu "plus", ale stou myší jsem si pěkně naběhl. Nedoporučují, za tu cenu koupíte kvalitnější myši. Podle mých a zkušeností kamarádů z klanu doporučuji všem hráčům Razer Lachesis Refresh. Je to asi nejlepší myška na trhu.

petec    Musim zatlieskat! Skvely napad na clanok vyborne sa hodiaci na tuto stranku. Mas odomna desinku, a idem porozmyslat nad mysou :)petecpetec1882    12.2.2011 09:54 petec

Musim zatlieskat! Skvely napad na clanok vyborne sa hodiaci na tuto stranku. Mas odomna desinku, a idem porozmyslat nad mysou :)

eeee    Já mám už pár let A4Tech X-750F, podobnou tady té uvedené a jsem s ní velmi spokojen.eeeeeeee3561    12.2.2011 08:14 eeee

Já mám už pár let A4Tech X-750F, podobnou tady té uvedené a jsem s ní velmi spokojen.