Uživatel nepřihlášen
Vernys's Empire
RSS kanál blogu
Píše: vernys - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Vernys's Empire

Aktualizováno: SranDDa seriál: DDíl třetí - DDho říše neustále roste!

Neděle 17.4.2011 00:52 - Autor: vernys
To se mi líbí

Aktualizováno: SranDDa seriál: DDíl třetí - DDho říše neustále roste!Neuběhl ani DDen a Stachanátor alias černokněžník s propagačním rudým pláštěm AMD nás opět přesvědčil o své nekonečně rostoucí moci. Jako každý panovník i náš DD má zájem o nějaký rozvoj a rozšiřování své říše. Ovšem, že by následující krok udělal tak rychle, jak ho také udělal, nikdo z nás nečekal. Ale další krok není vše, co si na nás tento zlý černokněžník v rudém připravil. Pokud chcete vědět víc, pak pokračujte ve čtení našeho již 3. DDílu SranDDa seriálu...

Alza PoDDlehla!

Dnešní doba je zlá, zvlášť pod naddvládou jednoho fanATIka. Ovšem, že by se mohl zmocnit takového velikého území jako je alza, o tom jsme s Rox Coxem jen spekulovali. Jednou takhle na skypu jsme si říkali (ze srandy) že jednou bude na všech grafikách AMD Radeon štítek a tam budou ocenění z DDworldu, tzn. "DD's" Recommended, Master Piece Award atd. No, naše vize byla bohužel správná a už to začalo. Jako první podlehla Alza a další budou následovat. Tím prvním krokem je reklama. Ano, na Alze se v sekci základní desky objevila reklama na základní desky Asus, kdy na této reklamě byli k vidění i ocenění DD's Recommended a Masterpiece Award! Je to opravdu smutné, že paDDla taková velká firma jako je Alza. My vám to říkali! Jeho moc je až nepředstavitelná, jeho vězení pro zabanované je nekonečné a jeho PC se třemi monitory je vskutku nenažrané! Popravdě bychom se divili kdyby ne, vždyť je to jádro jeho moci, kterou si nikdo z nás, běžných smrtelníků, nedokáže představit. Podívejte se sami...

Ano, bohužel už je to tak...
Ano, bohužel už je to tak...

 Toto je jen začátek, zatím se nám tato digitální zkáza (Digital Doom- "DD") dostavila pouze ve virtuální podobě, ovšem ani se nenadějeme a může přijít to, co naši 2 mladí vizionáři předpověděli. Tohle je začátek velké zkázy!

article by Rox Cox: Je to opravdu děsné, když si sjíždíte něco na Alze a vybafne tam na vás to, čeho jste se nejvíce obávali! Už vidím, jak je v českém IT obchodě na všech NVIDIA grafickách, nálepka "DD's unrecommended" a na všech Radeonech "GPU of the year!". Pokud to takhle půjde dál, tak se tomu i stane. DD si podmaňuje myšlenky nezkušených s jeho "objektivitou" a to je na tom to nejhorší. Pokud tedy vynecháme jeho multiaccounty, vychovává tam opravdu armádu ztracených.

 

Ovšem musí se myslet na všechno a to náš DD moc dobře ví. Posledním testem, cituji: "ultimátní verze grafické karty Radeon HD 6970" si na svoji stranu přetáhl další uživatele a udělal z nich ovečky tím, že je přesvědčil o naprostě dokonalosti karty HD 6970 Lighting. Mnoho uživatelů mu nato skočilo a nikdo kromě Vernyse, se proti faktu, že karta nemá jediný mínus (podle DDho) se proti tomuto vyhodnocení neohradil. V zápětí v diskuzi zase začal řádit svými kouzly a opřel se do konkurečního panství, kde je plno čerstvého vzduchu a krásně zeleně, že mu není schopno dodat funkční GTX590, kterou má 99% všech redakcí světa otestovanou. V zápětí z našeho "zlouna" vypadlo, že mu nebyla dokonce zatím poslána žádná karta, sváděl to na neschopné PR. Kdyby otevřel své rudé oči, pochopil by, že s ním Nvidia už dávno nespolupracuje a může být rád, že mu vůbec nějaké Geforce grafiky ještě partneři Nvidie půjčují. Vernys si to pěkně vyfotil (ostatně jak jste mohli vidět v minulém díle) a napsal mu to do diskuze. Na tento výrok nebyla našemu hrdinovi dána žádná odpověď. Nejspíš to znamená, že se schyluje k něčemu velkému. Ano, v nejhorším případě může dojít k uzavření do BANánové věznice. Nejvtipnější na tom je, že v jednom svém článku na konci psal, že kartu už má a testuje, ale jakmile se ho nato lidé začali ptát, svůj dodatek změnil na: "Na vlastní recenzi pracujeme, bohužel karta se nám zdržovala proti plánu skoro týden na cestě k nám. Je velmi omezený počet testovacích exemplářů a museli jsme čekat. Ale zítra ji dostaneme do rukou, takže ji okamžitě potrápíme."

 

Na obrázek diskuze pod Testem grafiky, která nemá žádné chyby, se můžete podívat zde:

Schyluje se k uzavření do BANánové věznice?
Schyluje se k uzavření do BANánové věznice?

Uvidíme, co na nás černokněžník v rudém vymyslí tentokrát, musíme být připravení na všechno.

article by Rox Cox: No jo, to jsme nášeho zlého kouzelníka DDmoinátora něčím pěkně rozčílili. Ony totiž ty NVIDIE jsou tak blbé, že je při testu ani nemusí mít! A to nejhorší je, když na to někdo upozorní! Alespoň takhle si myslím, že to ten čaroDDěj BANomet vidí. Někde jsem viděl velice podobné testy, které sice nebyli myšleny vážně, ale těm DDho se v některých ohledech velice podobají. Zkrátka už se nemůžeme dočkat na "Nepřímý test" GTX 590.
 

To by bylo pro dnešek vše, je dost možné, že se tento díl dočká i aktualizace, protože jsme se prozatím nedočkali čarodějovi reakce. Každopádně děkujeme za pozornost, pište komentáře a podpořte nás tím, že nám dáte nějaké pěkné hodnocení... 

závěr by Rox Cox: Je také dost možné, že se dočkáme zabanování, ale zatím tomu úspěšně odoláváme. Jak by řekl DD: „Mějte se červeně“ a těším se na další výpravu na zámek RaDDeon.

 

Aktualizováno: Byli jsme připraveni na vše, ovšem měli jsme zatraceně velké štěstí, že zlý černokněžník po ránu nemá ještě dost síly na otevření BANánové vesnice, tudíž došlo jen k přesunutí do hyperprostoru AMD. Jen se podívejte:

Můj názor je nyní uzavřen v hyperprostoru
Můj názor je nyní uzavřen v hyperprostoru

Tolik k dnešnímu již 3.DDílu SranDDa seriálu...

Hodnocení hry
Těším se
  • Na dosažení našeho cíle a sice, objektivity
  • Na menší počet BANánových věznic a vězňů v nich
  • Na více objektivních redaktorů na poli IT
Bojím se
  • Že se DD brzy zmocní všech uživatelů a udělá z nich své vycvičené opice
  • že se fanATIismus tohoto pána bude neustále zvyšovat
  • Na přeměnu modré planety na Rudou planetu...
Tisk
Hodnocení:
( 7.7 / 33 hlasů ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Aktualizováno: SranDDa seriál: DDíl třetí - DDho říše neustále roste!
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
iSheep    Pokud se to tu už objevilo, tak se omlouvám, ale něco takového
odkaz ]
už není náhoda.
iSheepisheep4521
    4.5.2011 11:37
iSheep

Pokud se to tu už objevilo, tak se omlouvám, ale něco takového
odkaz ]
už není náhoda.

Raccon    Nevím na co reagovat dřív. Doma si asi grafickou kartu nevyrobí. Jde ale spíš o to že má DDworld poměrně vysokou návštěvnost a zřejmě i stálé návštěvníky, kterým tato propaganda nevadí a kteří asi přikládají tomuto webu určitou váhu. Takový člověk se asi nechá ovlivnit a koupí si skvělou ATi, ten kdo to prokoukne si ale nemusí automaticky kupovat nVidii. Strašně se stydím, že jsem žádný kousek skládačky nedodal, ale Vernys dodal ten hlavní, pokud chcete jiné, musíte si je obstarat asi jinde. Marketingový pohled je sice zajímavý, ale tady nejde o to, že bychom nechápaly proč to DD dělá, ale spít o to, aby tu bylo jisté varování že vše není úplně v pořádku, a hlavně se tím slušně bavíme. A jaký je mezi nimy rozdíl? No o to právě jde, né tak velký. Vernysi dík, opět si to docela vystihl, jde o takové maličkosti a různé výhody jednotlivých značek, ale i tak je pro člověka nejdůležitější výkon karty (který DD trochu zkresluje, účelovým výběrem testů) a cena, o které občas kecá. S tím posledním článkem v celku souhlasím, až na to že si nemyslím že jde o utvrzující faktor, protože podle čeho si vybere obyčejný hráč kartu? V regálu? Bez informací? Nebo spíš v testech výkonnosti které DD zkresluje. Pokud rozumím grafickým kartám, tak mě dd moc nezajímá, pokud jim nerozumím tak si kartu nevyberu asi jen tak, ale koukám právě na weby typu DDworld. Jde jenom o to kdo je takový běžný zákazník, jestli člověk který má přehled, u kterého jsou podobné testy vzkutku jenom utvrzovací a nebo člověk, který sice hraje rád hry, ale hardware ho až tak nebaví a ten pak kouká na testy výkonnosti a rozhoduje se podle nich, tedy s ohledem na cenu.Racconraccon2993    18.4.2011 09:52 Raccon

Nevím na co reagovat dřív. Doma si asi grafickou kartu nevyrobí. Jde ale spíš o to že má DDworld poměrně vysokou návštěvnost a zřejmě i stálé návštěvníky, kterým tato propaganda nevadí a kteří asi přikládají tomuto webu určitou váhu. Takový člověk se asi nechá ovlivnit a koupí si skvělou ATi, ten kdo to prokoukne si ale nemusí automaticky kupovat nVidii. Strašně se stydím, že jsem žádný kousek skládačky nedodal, ale Vernys dodal ten hlavní, pokud chcete jiné, musíte si je obstarat asi jinde. Marketingový pohled je sice zajímavý, ale tady nejde o to, že bychom nechápaly proč to DD dělá, ale spít o to, aby tu bylo jisté varování že vše není úplně v pořádku, a hlavně se tím slušně bavíme. A jaký je mezi nimy rozdíl? No o to právě jde, né tak velký. Vernysi dík, opět si to docela vystihl, jde o takové maličkosti a různé výhody jednotlivých značek, ale i tak je pro člověka nejdůležitější výkon karty (který DD trochu zkresluje, účelovým výběrem testů) a cena, o které občas kecá. S tím posledním článkem v celku souhlasím, až na to že si nemyslím že jde o utvrzující faktor, protože podle čeho si vybere obyčejný hráč kartu? V regálu? Bez informací? Nebo spíš v testech výkonnosti které DD zkresluje. Pokud rozumím grafickým kartám, tak mě dd moc nezajímá, pokud jim nerozumím tak si kartu nevyberu asi jen tak, ale koukám právě na weby typu DDworld. Jde jenom o to kdo je takový běžný zákazník, jestli člověk který má přehled, u kterého jsou podobné testy vzkutku jenom utvrzovací a nebo člověk, který sice hraje rád hry, ale hardware ho až tak nebaví a ten pak kouká na testy výkonnosti a rozhoduje se podle nich, tedy s ohledem na cenu.

Amahara    Belo propaganda a marketing jsou jedno a to samé. Marketingové kampaně totiž propagují určité výrobky či služby a propaganda dělá úplně to samé. V obou případech se pomocí slibů snažíš přetáhnout určitou část trhu na svou stranu. Dalo by se říci, že DD používá klamavou reklamu, kdy Nvidie uměle podhodnocuje, ale pokud jsem to správně pochopil, tak on je vůbec nehodnotí, propaguje pouze ATI, Nvidie označuje jako tu horší variantu a příspěvky o nich maže. Jako seriózní web by měl mít hned na titulní stránce napsané, že je zaměřený na ATIny a Nvidie by neměl vůbec zmiňovat. Ani tak to ale není žádná nekalá marketingová metoda. Časy, kdy byla ATI daleko za Nvidií jsou dávno pryč. Každá má své výhody, které ale casual hráč téměř nevyužije a přesně jak psal Raccon i před ním já, casual hráč kouká především na poměr cena/výkon. DDčko skutečně patří spíše mezi utvrzující faktory nákupu běžného spotřebitele, který si dneska kartu objedná na internetu a maximálně si pro ní do toho obchodu zajede, ale nevybírá si jednotlivé karty v regálech (osobní prodej ustupuje na většině malosegmentních front) . Tohle už jsem ale psal a ještě se k tomu vrátím na svém blogu. Je to skutečně záležitost na stránky a nějaký ten obrázek a určitě stojí za to jí tady trochu více rozebrat ;-) .Amaharaamahara5002    18.4.2011 08:46 Amahara

Belo propaganda a marketing jsou jedno a to samé. Marketingové kampaně totiž propagují určité výrobky či služby a propaganda dělá úplně to samé. V obou případech se pomocí slibů snažíš přetáhnout určitou část trhu na svou stranu. Dalo by se říci, že DD používá klamavou reklamu, kdy Nvidie uměle podhodnocuje, ale pokud jsem to správně pochopil, tak on je vůbec nehodnotí, propaguje pouze ATI, Nvidie označuje jako tu horší variantu a příspěvky o nich maže. Jako seriózní web by měl mít hned na titulní stránce napsané, že je zaměřený na ATIny a Nvidie by neměl vůbec zmiňovat. Ani tak to ale není žádná nekalá marketingová metoda. Časy, kdy byla ATI daleko za Nvidií jsou dávno pryč. Každá má své výhody, které ale casual hráč téměř nevyužije a přesně jak psal Raccon i před ním já, casual hráč kouká především na poměr cena/výkon. DDčko skutečně patří spíše mezi utvrzující faktory nákupu běžného spotřebitele, který si dneska kartu objedná na internetu a maximálně si pro ní do toho obchodu zajede, ale nevybírá si jednotlivé karty v regálech (osobní prodej ustupuje na většině malosegmentních front) . Tohle už jsem ale psal a ještě se k tomu vrátím na svém blogu. Je to skutečně záležitost na stránky a nějaký ten obrázek a určitě stojí za to jí tady trochu více rozebrat ;-) .

Bela    Neviem, ale vo mne DD neevokuje marketing, ide skôr o propagandu. ;-)Belabela2855    18.4.2011 08:10 Bela

Neviem, ale vo mne DD neevokuje marketing, ide skôr o propagandu. ;-)

vernys    @Amahara Co se týče tvého dotazu, něco jsem o obou firmách už na blog napsal, ale v kostce, je to v podsatě jedno a to samé a většinou záleží na podporovaných technologiích a celkově softwaru. Tím myslím, že třeba Nvidia má o něco málo vyladěnější ovladače, PhysX atd. má větší podporu vývojářů v rámci programi TWIMTBP, ale zrovna v tomto ohledu ji AMD začíná stíhat se svým AMD Gaming Evolved. Další rozdíl je třeba právě v technologii zapojení 3 monitorů, kdy u Nvidie potřebuješ 2 GPU, nebo jednu duální kartu počínaje GTX295, v tom je AMD Eyefinity třeba lepší. Pak tu máme DDho oblíbenou velikost jádra, kdy AMD má menší a NV větší. Většinou to má dopad na provozní vlastnosti a karty s větším čipem jsou žravější a vzhledem k výkonu jsou méně efektivní. Ovšem ne vždy toto platí a ne vždy v takové míře, v jaké DD hlásá ;-) Možná ti to Raccon osvětlí lépe, uvidíme s čím přijde :-)vernysvernys1495    18.4.2011 00:52 vernys

@Amahara Co se týče tvého dotazu, něco jsem o obou firmách už na blog napsal, ale v kostce, je to v podsatě jedno a to samé a většinou záleží na podporovaných technologiích a celkově softwaru. Tím myslím, že třeba Nvidia má o něco málo vyladěnější ovladače, PhysX atd. má větší podporu vývojářů v rámci programi TWIMTBP, ale zrovna v tomto ohledu ji AMD začíná stíhat se svým AMD Gaming Evolved. Další rozdíl je třeba právě v technologii zapojení 3 monitorů, kdy u Nvidie potřebuješ 2 GPU, nebo jednu duální kartu počínaje GTX295, v tom je AMD Eyefinity třeba lepší. Pak tu máme DDho oblíbenou velikost jádra, kdy AMD má menší a NV větší. Většinou to má dopad na provozní vlastnosti a karty s větším čipem jsou žravější a vzhledem k výkonu jsou méně efektivní. Ovšem ne vždy toto platí a ne vždy v takové míře, v jaké DD hlásá ;-) Možná ti to Raccon osvětlí lépe, uvidíme s čím přijde :-)

Amahara    Raccone a co si tím pádem pořídí? To si doma na koleně vyrobí vlastní grafárnu? A právě o tohle tady jde. Na trhu jsou dva konkurenční výrobky (nebudeme teď rozebírat jednotlivé výrobce samotných karet) a spotřebitel je tak postaven před celkem jednoduchou základní volbu. Jinak jsem nenapsal, že Vernysovi články jsou plýtvání času. Pouze jsem poukázal na důležitost nadhledu při rozebírání problémů tohoto rázu. Čši totiž strašně rádi na něco nadávají, ale mnohdy se u nás v zápalu spravedlivého hněvu zapomíná na drobné detaily všedního života po vzoru toho, že ty nové a ultranabušené grafické karty něco stojí a nikdo vám je na testování jen tak nezapůjčí a spoustu dalších podobných maličkostí. Články jsou to zábavné a nabízejí spoustu námětů k zamyšlení, ale nakonec by jsme mohli skončit také u otázky toho, jak může na tytulní stránce zingu být seznam nenovějších článků právě z inkriminovaného webu, když je na blogu jednoho z uživatelů tak ošklivě obnažován a ukazován v celé své prohnilosti. Přeci jen se říká do třetice všeho dobrého a pouhé útočení bez objektivního zhodnocení problému z druhé strany barikády přestává být tak úplně košér. Já jsem se tu pokusil nabídnout svůj názor na daný problém z pohledu člověka se zaměřením na marketing a chování tuctového spotřebitele. Nesnažím se útočit na samotné články či hodnotit zaujatost DDčka. Nabídl jsem zde jeden pohled na věc jako další kousek skládanky tohoto problému. Vernys zase přinesl problém a přidal vlastní kousek skládačky v podobě zaujatosti. Jaký kousek skládačky dodáš ty Raccone? Věřím v konstruktivní debatu inteligentních jedinců, který nebude řešit jednotlivé poznámky pod čarou a zaměří se na řešení daného problému. Třeba by si mi mohl jakožto průměrnému uživateli osvětlit, jaký je to vlastně rozdíl mezi běžnou ATInou a Nvidií ;-) .Amaharaamahara5002    17.4.2011 23:11 Amahara

Raccone a co si tím pádem pořídí? To si doma na koleně vyrobí vlastní grafárnu? A právě o tohle tady jde. Na trhu jsou dva konkurenční výrobky (nebudeme teď rozebírat jednotlivé výrobce samotných karet) a spotřebitel je tak postaven před celkem jednoduchou základní volbu. Jinak jsem nenapsal, že Vernysovi články jsou plýtvání času. Pouze jsem poukázal na důležitost nadhledu při rozebírání problémů tohoto rázu. Čši totiž strašně rádi na něco nadávají, ale mnohdy se u nás v zápalu spravedlivého hněvu zapomíná na drobné detaily všedního života po vzoru toho, že ty nové a ultranabušené grafické karty něco stojí a nikdo vám je na testování jen tak nezapůjčí a spoustu dalších podobných maličkostí. Články jsou to zábavné a nabízejí spoustu námětů k zamyšlení, ale nakonec by jsme mohli skončit také u otázky toho, jak může na tytulní stránce zingu být seznam nenovějších článků právě z inkriminovaného webu, když je na blogu jednoho z uživatelů tak ošklivě obnažován a ukazován v celé své prohnilosti. Přeci jen se říká do třetice všeho dobrého a pouhé útočení bez objektivního zhodnocení problému z druhé strany barikády přestává být tak úplně košér. Já jsem se tu pokusil nabídnout svůj názor na daný problém z pohledu člověka se zaměřením na marketing a chování tuctového spotřebitele. Nesnažím se útočit na samotné články či hodnotit zaujatost DDčka. Nabídl jsem zde jeden pohled na věc jako další kousek skládanky tohoto problému. Vernys zase přinesl problém a přidal vlastní kousek skládačky v podobě zaujatosti. Jaký kousek skládačky dodáš ty Raccone? Věřím v konstruktivní debatu inteligentních jedinců, který nebude řešit jednotlivé poznámky pod čarou a zaměří se na řešení daného problému. Třeba by si mi mohl jakožto průměrnému uživateli osvětlit, jaký je to vlastně rozdíl mezi běžnou ATInou a Nvidií ;-) .

Bela    Ak tento článok zachráni čo len jednu nevinnú dušu pred červeným čiernokňažníkom a jeho pekelnými plameňmi, pot a drina mladých rytierov bez bázne a hany má zmysel. :-)Belabela2855    17.4.2011 22:58 Bela

Ak tento článok zachráni čo len jednu nevinnú dušu pred červeným čiernokňažníkom a jeho pekelnými plameňmi, pot a drina mladých rytierov bez bázne a hany má zmysel. :-)

Raccon    To si nemyslím, ale o to tady nejde. Článek si rád přečtu, ale stejně tak si rád přečtu článek od Vernyse, ač se může zdát, že jde o plýtván času.Racconraccon2993    17.4.2011 22:49 Raccon

To si nemyslím, ale o to tady nejde. Článek si rád přečtu, ale stejně tak si rád přečtu článek od Vernyse, ač se může zdát, že jde o plýtván času.

Amahara    Raccone bohužel do diskuze pod článkem se to popisuje velice špatně (už jenom kvůli absenci možnosti odřádkovat si nový odstavec) , ale v blízké době budoucí o tom sepíšu článek. Každopádně k těm "marketingovým hrám" bych se rád zeptal na jednu věc. Pokud si uživatel nezakoupí ATInu na základě toho, že je zákeřně vnucována jako nejlepší možná volba na DDčku, nekoupí si pak zákonitě jediný substituční výrobek na trhu 8-) ?Amaharaamahara5002    17.4.2011 22:15 Amahara

Raccone bohužel do diskuze pod článkem se to popisuje velice špatně (už jenom kvůli absenci možnosti odřádkovat si nový odstavec) , ale v blízké době budoucí o tom sepíšu článek. Každopádně k těm "marketingovým hrám" bych se rád zeptal na jednu věc. Pokud si uživatel nezakoupí ATInu na základě toho, že je zákeřně vnucována jako nejlepší možná volba na DDčku, nekoupí si pak zákonitě jediný substituční výrobek na trhu 8-) ?

Raccon    Amahara: Opět děkuji za vyčerpávající odpověď, hardwaru se věnuji zhruba devět let a nějakou dobu jsem ho i prodával, jestli je ale tak těžké vysledovat všechny faktory ovlivňující výběr grafické karty, pak toho raději necháme, protože na to asi ani jeden z nás nemá čas. Podle čeho si takový běžný uživatel, který nesleduje podobné weby, asi kartu vyhlídne? Když si vybírám grafickou kartu hledám i profesionální technicky zaměřené weby, kde mě opravdu zajímá jenom to, jaký má karta výkon a kolik stojí. Pokud ale narazím na profesionálně vypadající web, a přiznejme si DDworld vypadá lákavěji než pctuning, nebo extrahardware… tak mě tamní recenze do značné míry ovlivní. Pokud se člověk pohybuje mezi fanoušky nVidie nebo ATi, je jistě ovlivněn i tím. Vycházím ze zase ze svých skromných zkušeností, které sice nepochází z přednášek, ale spíše z devíti let sledování a pomáhání lidem s výběrem podobných komponentů. Dovolím si říct, že tak trochu vím, co klienta ovlivní a podobné weby v rozhodování mají velkou váhu, stejně jako názory přátel kteří se mohou k určité značce přiklánět. Ty co se hardwaru dotýkají jenom opravdu okrajově dokáže ovlivnit i prodejce, který samozřejmě sleduje i jiné zájmy. ;-) Nicméně jsme vděční i za pohled ze strany marketingu, ovšem tím spíš děkuji za podobné články, které běžné, nebo nezkušené uživatele nenechají bez varovaní, v těchto marketingových hrách.Racconraccon2993    17.4.2011 21:59 Raccon

Amahara: Opět děkuji za vyčerpávající odpověď, hardwaru se věnuji zhruba devět let a nějakou dobu jsem ho i prodával, jestli je ale tak těžké vysledovat všechny faktory ovlivňující výběr grafické karty, pak toho raději necháme, protože na to asi ani jeden z nás nemá čas. Podle čeho si takový běžný uživatel, který nesleduje podobné weby, asi kartu vyhlídne? Když si vybírám grafickou kartu hledám i profesionální technicky zaměřené weby, kde mě opravdu zajímá jenom to, jaký má karta výkon a kolik stojí. Pokud ale narazím na profesionálně vypadající web, a přiznejme si DDworld vypadá lákavěji než pctuning, nebo extrahardware… tak mě tamní recenze do značné míry ovlivní. Pokud se člověk pohybuje mezi fanoušky nVidie nebo ATi, je jistě ovlivněn i tím. Vycházím ze zase ze svých skromných zkušeností, které sice nepochází z přednášek, ale spíše z devíti let sledování a pomáhání lidem s výběrem podobných komponentů. Dovolím si říct, že tak trochu vím, co klienta ovlivní a podobné weby v rozhodování mají velkou váhu, stejně jako názory přátel kteří se mohou k určité značce přiklánět. Ty co se hardwaru dotýkají jenom opravdu okrajově dokáže ovlivnit i prodejce, který samozřejmě sleduje i jiné zájmy. ;-) Nicméně jsme vděční i za pohled ze strany marketingu, ovšem tím spíš děkuji za podobné články, které běžné, nebo nezkušené uživatele nenechají bez varovaní, v těchto marketingových hrách.

Amahara    Raccone z hlediska kompletního vysledování všechn faktorů, které ovlivňují rozhodovací proces při nákupu takové karty je třeba brát v potaz všechna daná zaměření a problémy s nimi spojené. Ano karta má ten a ten výkon, ale zároveń má i danou cenu, značku a spotřebitele ovlivňuje okolní prostředí. Tady se nebavíme o článcích hodnotících danou kartu, pač to je jen jeden drobný faktor ovlivňující rozhodovací proces. V případě tohoto webu pak jde spíše o ujišťovací fázi procesu, pač běžný spotřebitel si nebude podle tohoto webu vybírat svojí kartu. Ten si nějakou vyhlídne a následně začne na netu hledat reference (pokud se k tomuto kroku vůbec a dostane a rovnou nepřejde k fázi konečného uspokojení vlastní potřeby) . Jak jsem psal, je naprosto nezbytné se na problematiku vždy koukat ze všech úhlů. Omezený pohled na věc je jen ztráta času. Buď vás daná problematika skutečně zajímá a chcete s ní něco dělat, nebo jen kloužete po povrchu a doplňujete si všeobecný přehled. Cokoliv mezi tím je v převážné většině případů mrhání časem a omezené nadávání na problém, kterému se nesnažíte porozumnět a ani ho nemůžete či nechcete vyřešit patří právě do této skupiny. Žádám všechny, aby to nebrali jako ofenzívu. Pouze tady dávám k dobru některé své postřehy, které jsem v nedávné době pochytil na přednáškách od lidí, kteří mají životní zkušenosti a pomocí těchto zásad to někam dotáhli. Vzhledem k tomu, že školné není zrovna nejnižší a pro získání těchto postřehů jsem musel sedět na dosti dlouhých přednáškách a seminářích je lze považovat za solidní know-how a já bych velice tyto soubory znalostí a postřehů předal dále lidem, kteří mají dostatečný potenciál na to, aby je zpracovali, využili a případně zase poslali o dům dál ;-) .Amaharaamahara5002    17.4.2011 21:10 Amahara

Raccone z hlediska kompletního vysledování všechn faktorů, které ovlivňují rozhodovací proces při nákupu takové karty je třeba brát v potaz všechna daná zaměření a problémy s nimi spojené. Ano karta má ten a ten výkon, ale zároveń má i danou cenu, značku a spotřebitele ovlivňuje okolní prostředí. Tady se nebavíme o článcích hodnotících danou kartu, pač to je jen jeden drobný faktor ovlivňující rozhodovací proces. V případě tohoto webu pak jde spíše o ujišťovací fázi procesu, pač běžný spotřebitel si nebude podle tohoto webu vybírat svojí kartu. Ten si nějakou vyhlídne a následně začne na netu hledat reference (pokud se k tomuto kroku vůbec a dostane a rovnou nepřejde k fázi konečného uspokojení vlastní potřeby) . Jak jsem psal, je naprosto nezbytné se na problematiku vždy koukat ze všech úhlů. Omezený pohled na věc je jen ztráta času. Buď vás daná problematika skutečně zajímá a chcete s ní něco dělat, nebo jen kloužete po povrchu a doplňujete si všeobecný přehled. Cokoliv mezi tím je v převážné většině případů mrhání časem a omezené nadávání na problém, kterému se nesnažíte porozumnět a ani ho nemůžete či nechcete vyřešit patří právě do této skupiny. Žádám všechny, aby to nebrali jako ofenzívu. Pouze tady dávám k dobru některé své postřehy, které jsem v nedávné době pochytil na přednáškách od lidí, kteří mají životní zkušenosti a pomocí těchto zásad to někam dotáhli. Vzhledem k tomu, že školné není zrovna nejnižší a pro získání těchto postřehů jsem musel sedět na dosti dlouhých přednáškách a seminářích je lze považovat za solidní know-how a já bych velice tyto soubory znalostí a postřehů předal dále lidem, kteří mají dostatečný potenciál na to, aby je zpracovali, využili a případně zase poslali o dům dál ;-) .

Raccon    Zajímavé, já jsem spíš přes tu techniku z které jsem maturoval a dodnes jsem si myslel že k článku o hardwaru je potřeba jenom exert na hardware. Tady nejde o to, že nVidie strčí ATi do kapsy, takle jednoduché to opravdu není. Tobě to možná přijde normální, když tento obor studuješ, ale k článku o grafické kartě opravdu nepotřebuješ psychologa, ani ekonoma a už vůbec ne marketingového experta. Když to bude jednou dělat DD profesionálně jako , , expert na hardware", tak samozřejmě nikdo nic neřekne. Do té doby se mu budeme smát....Racconraccon2993    17.4.2011 20:48 Raccon

Zajímavé, já jsem spíš přes tu techniku z které jsem maturoval a dodnes jsem si myslel že k článku o hardwaru je potřeba jenom exert na hardware. Tady nejde o to, že nVidie strčí ATi do kapsy, takle jednoduché to opravdu není. Tobě to možná přijde normální, když tento obor studuješ, ale k článku o grafické kartě opravdu nepotřebuješ psychologa, ani ekonoma a už vůbec ne marketingového experta. Když to bude jednou dělat DD profesionálně jako , , expert na hardware", tak samozřejmě nikdo nic neřekne. Do té doby se mu budeme smát....

Amahara    Vernys z marketingu jsem maturoval a momentálně se s ním potkávám na každé druhé přednášce (stejně jako s managementem a ekonomikou) . Nerad působím dojmem přemoudřelého stařešiny, ale po té krátké době na Zingu jsem dospěl k názoru, že tady by uživatelé mohli ocenit některé faktické informace z mého oboru. Možná do svého blogu časem zařadím i pár úvah nad marketingem v herním průmyslu. Jedná se o zajímavé téma a skvěle se na něm dá ukázat, jak i velice inteligentní lidé dokáží podlehnout dobře cílené reklamě. Raccone, Vernys to na vlastně už napsal, ale vy mu vůbec neškodíte. Naopak mu děláte reklamu a v tomhle případě skutečně nezáleží na tom, zda je negativní nebo pozitivní. Ona dokonce ani negativní není, pač Vernys sice zprávu nějak zakódoval a poslal do éteru, ale zapomněl na to, že jí na druhé straně bude někdo dekódovat a ten někdo může k dekódování použít jiný klíč, než používal Vernys. Základním problémem totiž stále je, že daný web sice není úplně objektivní, ale nikdo také nemůže říct, že Nvidie všechny ATIny hravě strčí do kapsy. Tady skutečně hraje roli větší množství faktorů, na které by bylo potřeba sehnat dohromady experta na hardware, marketingového experta, psychologa a ekonoma, aby vám dali dohromady komplexní článek obsahující svěchny důležité informace (pokud jsem na nějakou profesi zapomněl, tak mně prosím doplňte) . Člověk by se nikdy neměl na problémy dívat černobíle, pač při tom přehlíží důležité detaily, vždy by se na problém měl podívat z obou stran a hlavně by si měl připustit možnost, že nemá všechny informace pro vynesení rozsudku ;-) .Amaharaamahara5002    17.4.2011 20:23 Amahara

Vernys z marketingu jsem maturoval a momentálně se s ním potkávám na každé druhé přednášce (stejně jako s managementem a ekonomikou) . Nerad působím dojmem přemoudřelého stařešiny, ale po té krátké době na Zingu jsem dospěl k názoru, že tady by uživatelé mohli ocenit některé faktické informace z mého oboru. Možná do svého blogu časem zařadím i pár úvah nad marketingem v herním průmyslu. Jedná se o zajímavé téma a skvěle se na něm dá ukázat, jak i velice inteligentní lidé dokáží podlehnout dobře cílené reklamě. Raccone, Vernys to na vlastně už napsal, ale vy mu vůbec neškodíte. Naopak mu děláte reklamu a v tomhle případě skutečně nezáleží na tom, zda je negativní nebo pozitivní. Ona dokonce ani negativní není, pač Vernys sice zprávu nějak zakódoval a poslal do éteru, ale zapomněl na to, že jí na druhé straně bude někdo dekódovat a ten někdo může k dekódování použít jiný klíč, než používal Vernys. Základním problémem totiž stále je, že daný web sice není úplně objektivní, ale nikdo také nemůže říct, že Nvidie všechny ATIny hravě strčí do kapsy. Tady skutečně hraje roli větší množství faktorů, na které by bylo potřeba sehnat dohromady experta na hardware, marketingového experta, psychologa a ekonoma, aby vám dali dohromady komplexní článek obsahující svěchny důležité informace (pokud jsem na nějakou profesi zapomněl, tak mně prosím doplňte) . Člověk by se nikdy neměl na problémy dívat černobíle, pač při tom přehlíží důležité detaily, vždy by se na problém měl podívat z obou stran a hlavně by si měl připustit možnost, že nemá všechny informace pro vynesení rozsudku ;-) .

Raccon    Amahara: To že to ale všechno víme, neznamená že by jsme měli mlčet :) Pěkně si nám vysvětlil jak to funguje, to jsme vědeli už před tím a do jisté míry DDho také obdivuji, protože mu to funguje, ale pohrdám jím mnohem víc a vyjádřím se k jeho lžím, právě proto, že se tváří jako profesionální web. A to co dělá Vernys je zrovna ta vtipná forma, kterou vždy uvítám, člověk může čas trávit mnohem hůř než takovou to zábavou :)Racconraccon2993    17.4.2011 19:23 Raccon

Amahara: To že to ale všechno víme, neznamená že by jsme měli mlčet :) Pěkně si nám vysvětlil jak to funguje, to jsme vědeli už před tím a do jisté míry DDho také obdivuji, protože mu to funguje, ale pohrdám jím mnohem víc a vyjádřím se k jeho lžím, právě proto, že se tváří jako profesionální web. A to co dělá Vernys je zrovna ta vtipná forma, kterou vždy uvítám, člověk může čas trávit mnohem hůř než takovou to zábavou :)

vernys    Ano, vše je o marketingu, viz. Black Ops 8-) DD dělá reklamu AMD, Alza dělá reklami DDmu stejně jako já s Rox Coxem. I negativní reklama je reklama a ne jedna firma tohoto v minulosti využila. Ale proč se nepozastavit nad jeho absurdním chováním...
Jinak podle toho co jsi napsal o obchodu, marketingu a podobných věcech víš určitě hodně a jsi chytrý :-) Líbí se mi i tvé názory a těším se na ten tvůj blog, pravděpodobně jsi studoval/studuješ nějakou obchodní akademii, že? ! :-)
vernysvernys1495
    17.4.2011 18:28
vernys

Ano, vše je o marketingu, viz. Black Ops 8-) DD dělá reklamu AMD, Alza dělá reklami DDmu stejně jako já s Rox Coxem. I negativní reklama je reklama a ne jedna firma tohoto v minulosti využila. Ale proč se nepozastavit nad jeho absurdním chováním...
Jinak podle toho co jsi napsal o obchodu, marketingu a podobných věcech víš určitě hodně a jsi chytrý :-) Líbí se mi i tvé názory a těším se na ten tvůj blog, pravděpodobně jsi studoval/studuješ nějakou obchodní akademii, že? ! :-)

Amahara    Budu to brát jako kompliment, ale rozbor marketingového mixu využívaného u herního průmyslu je skutečně práce na bakalářskou práci a nebo krásnou debatu o negativních dopadech reklamy na ceny výrobků a klesající inteligenci obyvatelsva. Tak jako tak je v případě kauzy DD vzít marketingovou stránku věci v potaz. Většina lidí bude nadávat, ale já si nemůžu pomoci a musím to obdivovat. Vernysi zapamatuj si jednu větu, kterou nedávno pronesla má lektorka PRka (jen tak mimochodem velice chytrá paní a bývalá marketingová ředitelka jedné nejmenované banky z okruhu současné velké čtyřky poskytovatelů bankovních služeb na tuzemském trhu) . "My jsme sice všechny reklamní triky prokoukli, ale těch zbylých devadesát procent ne" 8-) .Amaharaamahara5002    17.4.2011 17:46 Amahara

Budu to brát jako kompliment, ale rozbor marketingového mixu využívaného u herního průmyslu je skutečně práce na bakalářskou práci a nebo krásnou debatu o negativních dopadech reklamy na ceny výrobků a klesající inteligenci obyvatelsva. Tak jako tak je v případě kauzy DD vzít marketingovou stránku věci v potaz. Většina lidí bude nadávat, ale já si nemůžu pomoci a musím to obdivovat. Vernysi zapamatuj si jednu větu, kterou nedávno pronesla má lektorka PRka (jen tak mimochodem velice chytrá paní a bývalá marketingová ředitelka jedné nejmenované banky z okruhu současné velké čtyřky poskytovatelů bankovních služeb na tuzemském trhu) . "My jsme sice všechny reklamní triky prokoukli, ale těch zbylých devadesát procent ne" 8-) .

Playman    Mám pocit že nečtu diskuzní příspěvek ale diplomovou práci. Ano Amaharo, marketing je dnes zcela zásadní. Dobrá hra je bez marketingu naprosté nic a špatná hra, s dobrým marketingem, to je základ k úspěchu. Vytvoří se tolik podřebný hype mezi lidmi a už to jede. Jako lavina. Prostě davové šílenství a davová psychologie. To potom dostává podprahová reklama úplně jiný rozměr. Takže samozřejmě, souhlasím s tebou, Amaharo!Playmanplayman62    17.4.2011 16:23 Playman

Mám pocit že nečtu diskuzní příspěvek ale diplomovou práci. Ano Amaharo, marketing je dnes zcela zásadní. Dobrá hra je bez marketingu naprosté nic a špatná hra, s dobrým marketingem, to je základ k úspěchu. Vytvoří se tolik podřebný hype mezi lidmi a už to jede. Jako lavina. Prostě davové šílenství a davová psychologie. To potom dostává podprahová reklama úplně jiný rozměr. Takže samozřejmě, souhlasím s tebou, Amaharo!

Amahara    Playmane jenže Alza takhle zadarmo získala pozitivní hodnocení svého zboží. Vlatní recenze nevypisuje a tenhle web blahořečí karty ATI karty. Běžný zájemce o grafickou kartu do svého počítače vybírá převážně podle poměru cena/výkon (poslední součástí této úlohy je ještě množství, ale běžný zákazník nekupuje grafické karty po tuctech, takže je pro nás nepodstatná) a ATI je tím pádem při prvním pohledu jasná volba. Tím pádem začíná pracovat druhá část modelu AIDA (člověk už si chce koupit grafickou kartu a zaujala ho zrovna levná ATIna) a člověk se začně poohlížet po větším objemu informací. Tolik proklínaný web mu je dá a zákazník je nadšený z toho, jakou skvělou kartu za nízkou cenu si to vybral. Všechno je to o marketingu, který převážné většině obyvatel světa hlava vůbec nebere. Sami se zamyslete nad tím, kolika reklamám a módním trendům jste v poslední době podlehli a zkuste si odůvodnit nákup dražších věcí za poslední dva roky. Konzumní chování stáda v hojné míře ovlivňované marketingovým mixem je věda pánové a inteligentní člověk by jí měl vykat se stejnou uctivostí, jako se vyká jadernému reaktoru (desatero jaderného energetika) . V dějinách lidstva totiž neexistovala žádná síla (včetně náboženství) , která by dokázala ovlivnit tolik lidí, jako moderní marketing. Pokud tohle vezmete v potaz, bude se vám najednou žít mnohem lépe 8-) .Amaharaamahara5002    17.4.2011 15:05 Amahara

Playmane jenže Alza takhle zadarmo získala pozitivní hodnocení svého zboží. Vlatní recenze nevypisuje a tenhle web blahořečí karty ATI karty. Běžný zájemce o grafickou kartu do svého počítače vybírá převážně podle poměru cena/výkon (poslední součástí této úlohy je ještě množství, ale běžný zákazník nekupuje grafické karty po tuctech, takže je pro nás nepodstatná) a ATI je tím pádem při prvním pohledu jasná volba. Tím pádem začíná pracovat druhá část modelu AIDA (člověk už si chce koupit grafickou kartu a zaujala ho zrovna levná ATIna) a člověk se začně poohlížet po větším objemu informací. Tolik proklínaný web mu je dá a zákazník je nadšený z toho, jakou skvělou kartu za nízkou cenu si to vybral. Všechno je to o marketingu, který převážné většině obyvatel světa hlava vůbec nebere. Sami se zamyslete nad tím, kolika reklamám a módním trendům jste v poslední době podlehli a zkuste si odůvodnit nákup dražších věcí za poslední dva roky. Konzumní chování stáda v hojné míře ovlivňované marketingovým mixem je věda pánové a inteligentní člověk by jí měl vykat se stejnou uctivostí, jako se vyká jadernému reaktoru (desatero jaderného energetika) . V dějinách lidstva totiž neexistovala žádná síla (včetně náboženství) , která by dokázala ovlivnit tolik lidí, jako moderní marketing. Pokud tohle vezmete v potaz, bude se vám najednou žít mnohem lépe 8-) .

Playman    To že má alza reklamu v podobě těchto DD"ocenění" má pouze symbolickej význam a nulovou hodnotu. Znamená to jenom jedno a to, že je DD opravdu zaháklej i ze strany výrobců, kteří tento web pro propagaci doporučili anebo spíše si sám DD tohle domluvil. Ze strany Alzy to beru jako trapárnu a jsem zvědav zda přijde s něčím větším. . Tohle není zas tak markantní.Playmanplayman62    17.4.2011 13:20 Playman

To že má alza reklamu v podobě těchto DD"ocenění" má pouze symbolickej význam a nulovou hodnotu. Znamená to jenom jedno a to, že je DD opravdu zaháklej i ze strany výrobců, kteří tento web pro propagaci doporučili anebo spíše si sám DD tohle domluvil. Ze strany Alzy to beru jako trapárnu a jsem zvědav zda přijde s něčím větším. . Tohle není zas tak markantní.

Vivi    V dnešní době je při výběru grafiky nejlepší volbou buď : najít objektivní web a rozhodnout se podle něj (těžší možnost) a nebo : napsat si na 20 lístečků AMD nebo Nvidia, zmačkat je, hodit do nějakého košíku, zamíchat, zavřít oči a vytáhnout jeden z lístečků a rozhodnout se podle toho co na něm bude napsáno (lehčí možnost) . Nejlehčí volbou je koupit si grafiku od firmy od které mám grafiky doteď.Vivivivi2630    17.4.2011 11:38 Vivi

V dnešní době je při výběru grafiky nejlepší volbou buď : najít objektivní web a rozhodnout se podle něj (těžší možnost) a nebo : napsat si na 20 lístečků AMD nebo Nvidia, zmačkat je, hodit do nějakého košíku, zamíchat, zavřít oči a vytáhnout jeden z lístečků a rozhodnout se podle toho co na něm bude napsáno (lehčí možnost) . Nejlehčí volbou je koupit si grafiku od firmy od které mám grafiky doteď.

Amahara    Jo ale tu jsi si koupil kvůli tomu, že žádná ATIna s Crysis 2 potiskem nebyla na skladu. Ale teď vážně lidi. Dneska jsou lidé ovládáni marketingovým mixem a nikdo s tím nedovede nic udělat. Zrovna tenhle trh je natolik úzce segmentovaný, že vedení reklamní kampaně na internetu je ta nejlepší volba a takováhle úroveň infiltrace je z mého pohledu naprosto geniální. Do jaké míry to je a není podlé a zákeřné tu můžeme vést nekonečný flame, ale z praktického hlediska je to funkční a relativně efektivní. Zároveň je na internetu ohromné množství substitučních webů a vy tak zrovna na tomhle nemusíte vůbec být a stresovat se jím. Je to boj, ve kterém nemáte reálnou šanci vyhrát a tím pádem je to jenom ztráta času, který můžete využít mnohem efektivněji ;-) .Amaharaamahara5002    17.4.2011 11:03 Amahara

Jo ale tu jsi si koupil kvůli tomu, že žádná ATIna s Crysis 2 potiskem nebyla na skladu. Ale teď vážně lidi. Dneska jsou lidé ovládáni marketingovým mixem a nikdo s tím nedovede nic udělat. Zrovna tenhle trh je natolik úzce segmentovaný, že vedení reklamní kampaně na internetu je ta nejlepší volba a takováhle úroveň infiltrace je z mého pohledu naprosto geniální. Do jaké míry to je a není podlé a zákeřné tu můžeme vést nekonečný flame, ale z praktického hlediska je to funkční a relativně efektivní. Zároveň je na internetu ohromné množství substitučních webů a vy tak zrovna na tomhle nemusíte vůbec být a stresovat se jím. Je to boj, ve kterém nemáte reálnou šanci vyhrát a tím pádem je to jenom ztráta času, který můžete využít mnohem efektivněji ;-) .

vernys    GTX 560TI je skvělou volbou :-)vernysvernys1495    17.4.2011 01:13 vernys

GTX 560TI je skvělou volbou :-)

Pro-Sek    Já se přiznám - prolezl jsem si ten web trochu podrobněji. A koupil si raději kartu od té firmy, co má příšerný PR.Pro-Sekpro-sek5028    17.4.2011 01:10 Pro-Sek

Já se přiznám - prolezl jsem si ten web trochu podrobněji. A koupil si raději kartu od té firmy, co má příšerný PR.